لزوم ایجاد فرصت‌های برابر اشتغال برای زنان بدون در نظر گرفتن جنسیت

لزوم ایجاد فرصت‌های برابر اشتغال برای زنان بدون در نظر گرفتن جنسیت
در مراسمی که به مناسبت روز زن برای تجلیل از زنان شاغل در شهرداری شیراز صورت گرفت، بر ایجاد فرصت های برابر اشتغال زنان بدون در نظر گرفتن جنسیت تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در این مراسم که به همت حوزه اداره کل سرمایه انسانی برگزار شد؛ تکیه بر تخصص، تعهد و توانمندی زنان به عنوان معیار انتخاب ها و انتصاب ها، مهمترین مطالبه بانوان شاغل در مجوعه شهرداری عنوان شد.
مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در این نشست به اهمیت نقش مشاور امور بانوان در مجموعه بزرگ شهرداری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از خانواده خدمتگزار شهرداری را زنان تشکیل می دهند، تصمیم گرفته ام مشاور امور بانوان نیز با نظر زنان شاغل در این مجموعه انتخاب شوند.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم گفت: فراهم کردن فرصت های برابر اشتغال بدون در نظر گرفتن جنسیت با تکیه بر تخصص و توانمندی افراد باید دغدغه ای جدی در حوزه زنان باشد.
دکتر«لیلا دودمان» درمراسم بزرگداشت روز زن، در جمع بانوان شاغل در شهرداری گفت: یکی ازدغدغه‌های فعالان حقوق زن، وضعیت اشتغال زنان و فراهم کردن فرصت‌های  برابر اشتغال آن‌ها بدون در نظر گرفتن جنسیت و با تکیه بر تخصصی و توانمندی فردی آن‌هاست.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز به روند رو به افزایش حضور همه جانبه زنان در حوزه‌های مختلف اجتماعی اشاره کرد و گفت: جهان دریافته است که در این فضای رقابتی که برای رشد و پیشرفت و بهبود شرایط ایجاد شده، کشورها باید از همه ظرفیتها و توانمندیهای خود از جمله زنان استفاده کنند.
دودمان در این آیین عنوان کرد: با توجه به شکل گیری نسل جدیدی از زنان تحصیل کرده و شاغل، گفتمان حاکم بر نهاد خانواده به سمت برابری وضعیت مرد و زن تغییر یافته که به منظور کنترل و کاهش آسیب‌های حاصل از تحولات، باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حفظ کرامت زنان شاغل در بخش خصوصی و جلوگیری از اعمال رفتارهای مغایر شئون انسانی با آن‌ها در دستور کار قانون‌گذاران کشورها قرار گرفته است.

 

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

Cannot get Shiraz location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

تلفن های ضروری

اداره - سازمان
تلغن
آتش نشانی
125
اورژانس
115
ارتباطات مردمی شهرداری
137
اطلاعات پرواز فرودگاه
199
دفتر نظارت ناجا
197
وزارت راه
141