لزوم تدوین طرح توسعه ای مشخص برای مناطق کمتر برخوردار شیراز

لزوم تدوین طرح توسعه ای مشخص برای مناطق کمتر برخوردار شیراز
شهردار شیراز در بازدید از شهرداری منطقه پنج گفت: به منظور بهبود وضعیت مناطق کمتر برخوردار شیراز باید طرح توسعه ای مشخص تدوین و بر اساس آن اقدامات صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این بازدید؛ بافت فرسوده، حرائم، مناطق کمتربرخوردار و ... را از جمله چالش های منطقه پنج قلمداد و بیان کرد: محدوده شهرداری منطقه پنج از جمله مناطق وسیع شهر شیراز محسوب می شود که باید برای برطرف کردن چالش های آن برنامه ریزی و مطابق با آن اقدام کرد.
شهردار شیراز تدوین طرح توسعه را از جمله راهکارهای حل مشکلات مناطق کمتر برخوردار موجود در محدوده منطقه پنج دانست و افزود: باید برای مناطق کمتر برخوردار شیراز طرح توسعه ای مشخص وجود داشته باشد که طبق آن در گام اول مشکلات موجود احصا و سپس برنامه ای متناسب با ظرفیت های محدوده نوشته شود.
وی با تشریح ویژگی های مثبت طرح توسعه مناطق کمتر برخودار گفت: طبق طرح توسعه اقداماتی نظیر ایجاد معابر، خانه محله، بوستان و ... به منظور بهبود وضعیت مناطق کمتر برخوردار، در یک بازه زمانی مشخص و به صورت یکپارچه انجام می شود. در این صورت است که از گرفتن تصمیمات و انجام اقدامات مقطعی جلوگیری خواهد شد.
مهندس اسکندرپور خاطرنشان ساخت: وجود بافت فرسوده ای که در یکی دیگر از معضلات محدوده منطقه پنج است که با استفاده از طرح بازآفرینی ملی بافت های فرسوده و اعطای وام کم بهره توسط دولت می توان این مشکل را حل کرد.
شهردار منطقه پنج نیز در این دیدار با بیان اینکه محدوده این منطقه از یک سو به علت نزدیکی به مرکز شهر و از سوی دیگر به علت واقع شدن بخشی از ورودی شیراز (پل فسا) در آن از موقعیت ویژه ای برخوردار است، افزود: در حاشیه بلوار خلیج فارس (ورودی شیراز از سمت پل فسا) مسجد و پارک کودک به منظور رفاه حال و استراحت مسافرین نوروزی ایجاد شده است.
مهندس نامور گفت: سالن ورزشی پهلوانان نصیری با ظرفیت ۸۰ چادر و سالن پایداری با ظرفیت ۱۶۰ چادر برای اسکان مسافرین نوروزی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اقدامات این منطقه در راستای استقبال از بهار اظهار کرد: به منظور بهبود سیما و منظر محدوده شهرداری منطقه پنج تاکنون ۱۴ هزار و ۶۰۰ مترمربع گل کاری، ۱۵ هزار و ۶۰۰ اصله درخت هرس، ۳ هزار و ۷۰۰ قطعه مبلمان شهری و ۶۰۰ پایه روشنایی رنگ آمیزی و چهارده آبنما بهسازی شده است.

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

Cannot get Shiraz location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

تلفن های ضروری

اداره - سازمان
تلغن
آتش نشانی
125
اورژانس
115
ارتباطات مردمی شهرداری
137
اطلاعات پرواز فرودگاه
199
دفتر نظارت ناجا
197
وزارت راه
141