شیراز باید از مدیریت زیرساخت ها به سمت انسان محوری، تعامل و گفتگو حرکت کند

شیراز باید از مدیریت زیرساخت ها به سمت انسان محوری، تعامل و گفتگو حرکت کند
حوزه فرهنگی اجتماعی باید با خروج از انزوای چندین ساله، رویکرد خود را از مدیریت زیر ساخت ها به سمت و سوی انسان محوری و ایجاد فضاهای شهری با هدف تعامل، ارتباط و گفت و گو سوق دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: رسالت اصلی مدیریت شهری تسریع حرکت شیراز در مسیر توسعه پایدار در تمامی ابعاد زیست محیطی، اقتصادی و به طور خاص فرهنگی و اجتماعی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر لیلا دودمان در مراسم تکریم و معارفه معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اظهار داشت: اعتقاد راسخ به تسلط رویکرد شهروند مداری و فرهنگ محوری مهمترین گام مدیریت شهری برای تحقق توسعه فرهنگی شهر شیراز است. وی افزود: در این راستا حوزه فرهنگی اجتماعی باید با خروج از انزوای چندین ساله، رویکرد خود را از مدیریت زیر ساخت ها به سمت و سوی انسان محوری و ایجاد فضاهای شهری با هدف تعامل، ارتباط و گفت و گو سوق دهد.
 دکتر دودمان مهم ترین مسئله امروز کلانشهرهای جهان را مشکلات اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت: مسائلی همچون حاشیه نشینی، توزیع نابرابر امکانات رفاهی، عدم توجه به حوزه اوقات فراغت و در نتیجه آن کاهش سن آسیب های اجتماعی در جامعه، نابرابری سرانه های فرهنگی، خدماتی و رفاهی در مناطق مختلف شهر همه از عوامل چالش برانگیز در حوزه اجتماعی شهرها محسوب می شود که حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی سهم بسزایی در ساماندهی و رفع آنها دارد؛ چراکه معتقدم ما موظف به ادای ((حق شهر)) برای تمامی شهروندان از هر طبقه و رسته و گروهی هستیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به پیشینه و تمدن باشکوه شیراز حال امروز حوزه فرهنگی اجتماعی این شهر را چندان مساعد ندانست و گفت: به نظر می رسد هویت فرهنگی شیراز دچار نوعی چند دستگی و کثرت سلایق برگرفته از فرهنگ های بیگانه شده است. در این راستا نیازمند هم گرایی نهاد ها و متولیان فرهنگی جامعه برای ساماندهی اوضاع و تدوین برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت بر مبنای ظرفیت های بالقوه و بالفعل شهر شیراز در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و هنری شیراز می باشیم. دکتر دودمان خاطرنشان ساخت: هویت شهری صرفاً داشتن یک شناسنامه نیست، بلکه نوعی برخورداری وی  با اشاره به تجمع آسیب های مختلف اجتماعی و ناهنجاری های بصری در بافت تاریخی شیراز خاطر نشان ساخت باید با پرهیز از نگاه موزه ای بافت تاریخی شهر با تقویت هویت محله های بافت، تحقق مدیریت محلی، ترغیب شهروندان به مشارکت در مدیریت شهر همچنین تلاش برای حاکمیت گفت گو محوری بر تمام ارکان شهر سازی زمینه را برای پاک سازی چهره بافت تاریخی شیراز از آسیب های فعلی فراهم کرد تا بتوانیم زیرساخت های توسعه گردشگری را در این محدوده ایجاد کنیم. وی از گردشگری به عنوان موتور توسعه شهر و پیشرفت اقتصاد شهری یاد کرد که امروز باید بیش از هر زمان دیگری به آن توجه شود.
 

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

Cannot get Shiraz location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

تلفن های ضروری

اداره - سازمان
تلغن
آتش نشانی
125
اورژانس
115
ارتباطات مردمی شهرداری
137
اطلاعات پرواز فرودگاه
199
دفتر نظارت ناجا
197
وزارت راه
141