اداره اماکن فرهنگی گردشگری شیراز باید هیأت امنایی شود

اداره اماکن فرهنگی گردشگری شیراز باید هیأت امنایی شود
شهردار شیراز گفت: اگر بخواهیم گام مثبتی در توسعه اماکن و جاذبه های گردشگری و فرهنگی شهر شیراز برداریم باید اداره این اماکن هیأت امنایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در مراسم تکریم و معارفه معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، اظهار داشت: در صورت اداره اماکن فرهنگی توسط هیأت امنا، درآمد این مجموعه ها با نظر مستقیم این هیأت صرف توسعه و آبادانی همان مراکز می شود. 
وی با بیان این مطلب که شیراز ظرفیت های فرهنگی ارزشمندی دارد که وجود هرکدام به تنهایی برای معرفی آن به عنوان یک جهان شهر کافیست، گفت: شیراز به خود می بالد که سومین حرم اهل بیت (ع) و پایتخت فرهنگی ایران اسلامی است؛ از این رو توجه جامع  به داشته های متعدد آن از ضرورت های مدیریت شهریست که در این راستا باید از توانمندی نهادهای بومی و دستگاه های ملی و فراملی استفاده کرد.
مهندس اسکندرپور با اعلام اینکه انتظار داریم حوزه فرهنگی اجتماعی نگاهی فرا سازمانی به شهر شیراز داشته باشد، جایگاه گردشگری شیراز را بالاتر از آنچه که امروز هست دانست و گفت: حجم فعالیت های مجموعه شهرداری در زمینه گردشگری بسیار فراتر از یک اداره است. به نظر می رسد حضور شرکت های متعدد بخش خصوصی در زیر مجموعه حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری موجب نوآوری و اجرای ایده های متعدد می شود؛ در همین راستا تشکیل شرکت توسعه گردشگری شهر شیراز را به صورت جدی دنبال می کنیم؛ چرا که معتقدیم گردشگری می تواند با ایجاد اشتغال پایدار اقتصاد شهری را متحول کند.
 شهردار شیراز با اشاره به تشکیل مثلث طلایی گردشگری میان سه شهر شیراز، یزد و اصفهان،  این رویداد را گامی بلند در راستای توسعه گردشگری داخلی و خارجی دانست. 
وی با تأکید بر اهمیت بافت تاریخی فرهنگی و ضرورت توجه ویژه به آن اظهار داشت: تاکنون به بافت تاریخی شیراز به عنوان یک معضل نگاه شده درحالی که بافت یک فرصت است؛ در این راستا در سال 97 هشت گذر تاریخی بافت احیا و رویدادهای متعدد فرهنگی هنری در آن اجرا می شود. مهندس اسکندر پور  همچنین از ایجاد دبیرخانه دائمی رویدادهای فرهنگی هنری در بافت خبر داد و گفت: راه اندازی مراکزی همچون خانه سینما، خانه تئاتر و سالن های متعدد می تواند اقتصاد بافت را رونق بخشد. 
وی در ادامه، مسائل اجتماعی را بزرگترین چالش کلانشهرها و فرصت سازی، آموزش، افزایش و تقویت زیرساخت های رفاه شهری و مدیریت فرهنگی مسائل اجتماعی را از عمده ترین رسالت مدیریت شهری برشمرد.
مهندس اسکندرپور افزود: درحوزه ورزش نیز علی رغم ساخت فضاهای ورزشی زیاد در سطح شهر شیراز اداره این اماکن برنامه ریزی چندان مناسبی نداشته است که باید در آن بازنگری شود.
در این مراسم دکتر گشتاسبی راد معاون جدید شهردار و سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز نیز ضمن اشاره به اهمیت توسعه پایدار در مدیریت شهرها گفت: وقتی از توسعه پایدار سخن می گوییم در واقع توسعه بر مبنای دانش را مد نظر داریم که در این حوزه باید با چشم بینا و به دور از سلایق شخصی عمل کرد. 
وی همچنین موفقیت حوزه فرهنگی اجتماعی شهر را منوط به همکاری شخصیت های فرهنگی و هنری و همراهی آنها با متولیان فرهنگ شهری دانست و اظهار  داشت: هنرمندان قدرت خلاقیت دارند؛ بنابراین باید فضایی فراهم شود تا بتوانند خلاقیت خود را در زمینه مدیریت شهر به کار گیرند. 
دکتر گشتاسبی راد افزود: همه مسایل شهری نیاز به فرهنگ سازی دارد. ما وظیفه داریم بر مبنای دانش فرهنگ سازی کنیم تا فرهنگ به مطالبه عمومی مردم تبدیل شود، به این منظور باید نقشه راه روشنی داشته باشیم.
وی دوستی، مروت، برادری، صفا، مدارا و وفاق را مبنای فرهنگ اصیل مردم شیراز دانست و گفت: مردم این شهر همواره نشان داده اند که این خصوصیات پایه اصلی رفتارهای اجتماعی آنهاست و این بسیار قابل تقدیر است.
بر اساس این گزارش، شهردار شیراز ضمن تقدیر از زحمات عباس آتش زمزم، سرپرست پیشین حوزه معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، دکتر گشتاسبی راد طی را به عنوان معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری منصوب کرد.
مهندس اسکندرپور دلیل انتخاب دکتر گشتاسبی راد را شناخت خوب وی نسبت به حوزه های فرهنگی مذهبی و هنری دانست و گفت: کسی که سکان مدیریت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری را به دست می گیرد باید فرهنگ را بداند، هنر را حس کند، ورزش را زیرساخت نشاط اجتماعی مردم بداند و دغدغه مسایل اجتماعی داشته باشد که خوشبختانه دکتر گشتاسبی راد همه این ویژگی ها را دارد.
 

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

Cannot get Shiraz location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

تلفن های ضروری

اداره - سازمان
تلغن
آتش نشانی
125
اورژانس
115
ارتباطات مردمی شهرداری
137
اطلاعات پرواز فرودگاه
199
دفتر نظارت ناجا
197
وزارت راه
141