گسترش حمل ونقل عمومی زمینه ساز رفع تبعیض شهری

گسترش حمل ونقل عمومی زمینه ساز رفع تبعیض شهری
افزایش جمعیت و وسعت کلانشهرها از یکسو و از سوی دیگر وسیع شدن گستره خدمات رسانی مدیریت شهری باعث شده است که مفهوم عدالت شهری و دسترسی همگانی به خدمات شهری تحت تأثیر قرار بگیرد. به گفته جامعه شناسان شهر ترکیبی از فضا و روابط سیستمی است که می تواند درخواست های مختلف شهروندان را از لحاظ دسترسی به خدمات، تفریح، تأمین آسایش و غیره تأمین کند. ازاین رو برنامه ریزان و مدیران شهری در تدوین برنامه های کلان میان مدت و بلندمدت سعی بر، در پیش گرفتن رویکرد گسترش عدالت اجتماعی دارند. عدالت اجتماعی در شهر مترادف با توزیع عادلانه امکانات و منابع بین مناطق مختلف برخوردار و کمتر برخوردار شهری و دستیابی یکسان شهروندان به آنها است. همچنین توزیع عادلانه خدمات شهری و زمینه سازی برای دستیابی یکسان به آن، بر میزان رضایت شهروندان از عملکرد مدیریت شهری و افزایش مشارکت آنها در اداره شهر نیز تأثیرگذار است.

پل شرقی تقاطع غیرهمسطح جوادیه بازگشایی شد

پل شرقی تقاطع غیرهمسطح جوادیه بازگشایی شد
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در آیین بازگشایی پل شرقی تقاطع غیر همسطح جوادیه عنوان کرد: در حال حاضر ۵۰۰ پروژه در سطح شهر شیراز با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است که ۴۵۰ میلیارد تومان به ۱۸ پروژه بزرگ مقیاس در زمینه های پل سازی، اجرای پارک، فضاهای شهری، پیاده راه سازی اختصاص دارد.

رویکرد شهرداری شیراز برخورد علمی با آسیب های اجتماعی است

رویکرد شهرداری شیراز برخورد علمی با آسیب های اجتماعی است
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در آیین تکریم و معارفه رییس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی گفت: شهرداری شیراز در کنار پرداختن به اقدامات عمرانی، توجه ویژه ای به انجام امور فرهنگی و اجتماعی دارد و پیشگیری از رشد آسیب های اجتماعی در سطح شهر دارد.

نوآوری در نیات واقفین یک ضرورت است

نوآوری در نیات واقفین یک ضرورت است
شهردار شیراز در دیدار خود با مدیر کل اوقاف فارس که شهرداران مناطق شیراز نیز وی را همراهی کردند، گفت: نیات واقفین خیراندیش باید متناسب با نیازهای روز جامعه تغییر کند تا بخشی از مشکلات مردم حل شود.

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

Clear

31°C

Shiraz

Clear
Humidity: 10%
Wind: WSW at 17.70 km/h
Thursday
Sunny
21°C / 36°C
Friday
Sunny
20°C / 36°C
Saturday
Sunny
19°C / 36°C
Sunday
Sunny
18°C / 36°C

تلفن های ضروری

اداره - سازمان
تلغن
آتش نشانی
125
اورژانس
115
ارتباطات مردمی شهرداری
137
اطلاعات پرواز فرودگاه
199
دفتر نظارت ناجا
197
وزارت راه
141